Seo Analiz Google Sıralama Yarışması 2022

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması
Son günlerde, Seo Analiz Google Sıralama Yarışması’nın duyurusu oldukça ses getirdi. Moradam’ın kurucu olan Seçkin Talanöz’ün liderliğinde yapılacak olan yarışmada pek çok ödül sahiplerini bulacak. Yarışma 22 Ocak tarihinde başladı ve 31 Mart 2022’de sona erecek. Bir web siteniz hatta blog siteniz varsa bu süreç içerisinde yarışmaya katılım sağlayabilirsiniz. Web siteleri ya da bloglar için SEO yani arama motoru optimizasyonun ne denli önemli bir unsur olduğunu çoğu kişi bilmektedir. Ancak bilmeyenler için kısa bir tanımlama yapmakta fayda var.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

seo analizi ve google sıralamaGünümüzde iyi SEO, sadece doğru anahtar kelimeleri doğru yerlerde kullanmak değildir. Aynı zamanda doğru içerik, güçlü bir bağlantı profili ve kaliteli bir kullanıcı deneyimi oluşturmak anlamına gelir. SEO yani Arama motoru optimizasyonu, sitenizin arama motoru sonuçlarında görünme şansına yardımcı olmak için kullanabileceğiniz tüm stratejilerin birleşimi demektir.

En temel anlamda SEO, web sitenizle ilgili anahtar kelimeleri arayan arama motoru kullanıcılarını çekmek için kullanılır. Bu kullanıcıları çekerek, nispeten düşük pazarlama maliyetleriyle daha nitelikli potansiyel müşteriler ya da kullanıcılar elde edebilir ve daha fazla satış ya da görüntülenme yapabilirsiniz.

Kısaca SEO yani Arama motoru optimizasyonunun tanımı yaptıktan sonra gelelim Seçkin Talanöz’ün liderliğinde yapılacak olan Seo Analiz Google Sıralama Yarışması şartlarına!

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması Şartları

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması kişisel bağlamda zor ya da katı şartlar gerektirmiyor. Katılımcılar istediği SEO tekniklerini kullanabilir. Diğer yandan Tema ya da Scriptler açısından da herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir. Seo Analiz Google Sıralama Yarışması Katılım şartları;

 • Yarışmanın başladığı 22 Ocak tarihinden 31 Ocak 2022’ye kadar yarışmaya katılacak olan alan adları bildirilmelidir.
 • Yarışmaya katılacak olan alan adları son 120 gün içinde tescil edilmiş olması gerekmektedir. Ancak ücretsiz olarak kullanılan alan adları yarışmaya katılım sağlayamayacaktır.
 • Yarışmaya katılacak alan adı geçmişte farklı bir amaç için kullanılmış olabilir.
 • Katılımcılar en fazla 3 farklı alan adı ile katılım sağlayabilir.
 • Tüm katılımcılar Facebook SeoAnaliz grubuna üye olmalıdır
 • Katılımcılar SEO’da başarılı olabilmek için istedikleri yöntemi kullanabilir.
 • SEO kriterleri Blacklinkler dahil olmak üzere kendi stiline göre belirlenecektir.
 • Katılımcıların kullanacakları web sitelerinde yarışmanın Discord grubunda ilgili bölüme ve seoanaliz facebook grubuna harici link vermelidir.
 • Harici kaynaklara yapılan bağlantılar nofollow veya dofollow olabilir.
 • Yarışmaya bireysel ya da kurumsal olarak katılım sağlanabilmektedir.

  Seo Analiz Google Sıralama Yarışması 1 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir. Bu süreçte;

Katılımcılara 1 adet kelime öbeği verilecektir. Süre sonunda belirlenen kelime öbeği ile Google üzerinden arama yapılacaktır. Hangi site en üst sırada yer alıyorsa, yarışmanın sıralaması da buna göre yapılacaktır.

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması Sponsorları

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması hakkında daha emin bilgilere sahip olmanız açısından, sponsorları göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu tip bir yarışmanın ne denli kaliteli ve başarılı olacağı en başta Sponsorlarından belli olur. Başta da belirttiğimiz gibi bu fikrin yaratıcısı Moradam’ın kurucusu olan Seçkin Talanöz’dür. Seçkin Talanöz, günümüzde SEO’a ruh veren kişi olarak bilinmektedir.

seo analiz google sıralama yarışı

Başta Güzel Hosting olmak üzere, SEO kültürünün emektarlarından SEO Kitabı markası ile bilinen Ayhan Karaman, E-ticaret ve Opencart denince akıllara ilk gelen Vagonsoft firmasıyla Alişan Bey ve son olarak yaptığı sosyal medya çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Zohi, yine yarışmanın sponsorları arasında yer alıyor. Seo Analiz Google Sıralama Yarışması sponsorları ise artmaya devam ediyor.

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması Size Ne Kazandıracak?

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonunun tanımını inceledikten sonra siteniz ya da blogunuz için önemini kavramışsınızdır. SEO’yu doğru bir şekilde kullanmak, başarılı bir strateji, dikkatli bir planlama ve özel bir zaman yatırımı gerektirir. Yarışmanın sizlere sunacağı faydalara geçmeden önce SEO’nun sizlere sunacağı faydalara bir göz atalım;

SEO Organik Keşfi ve Yüksek Kaliteli Web Sitesi Trafiğini Artırır;

Artan web sitesi trafiğine yol açan organik görünürlük, SEO’nun anıtsal bir faydasıdır. Arama motoru optimizasyonu hiper hedefli ve müşteri odaklıdır. Etkili bir SEO stratejisi, web sayfalarınızı ilgili arama sorguları yoluyla ilgili bir kitleye ulaştırmanıza yardımcı olacaktır. Kullanıcı zaten cevabını verdiğiniz bir şeyi aradığında, organik görünürlük, ziyaretçiyi ikna etmeye çalışmadan web sitenize yüksek kaliteli trafik çeker.

SEO Etkileyici Yatırım Getirisi Sunar;

Dijital pazarlama kanallarını değerlendirirken, yatırım getirisi (ROI), en önemlisi olmasa da genellikle öncelikli bir değerlendirmedir. SEO sonuçları zaman alırken, yüksek kaliteli bir strateji sonunda etkileyici bir yatırım getirisi sağlar.

Arama motoru olası satışları, geleneksel pazarlamaya göre yaklaşık daha yüksek olan % 14,6’lık bir yakın oran sunar. Öte yandan, ilk Google girişi tüm arama trafiğinin %33’ünü alır. Arama motoru görünürlüğü, artan web trafiği ve artan gelirle doğrudan ilişkilidir ve yatırım getirisini birçok şirket için en önemli SEO avantajlarından biri haline getirir.

SEO Güvenilirliği ve Güveni Artırır;

Google’ın ilk sayfasında yer almak, potansiyel müşteriler arasında güvenilirliği artırır. Google, web sitelerini oluşturulan içerik, web sitesi hızı ve mobil kullanılabilirlik gibi düzinelerce sayfa içi ve sayfa dışı sinyale göre sıralar. Tüketicilerin çoğu algoritmaya dolaylı olarak güveniyor ve kullanıcıların %75’i ikinci sayfaya geçmiyor. Güven, arama motoru otoritesi ve ziyaretçiler arasında güvenilirlik oluşturan yüksek kaliteli bir ürün veya hizmet üzerinde geliştirilir.

SEO 7/24 Promosyon Sağlar;

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları mesai bitiminden sonra da durmaz. Ücretli reklamlarda olduğu gibi, bir bütçe tükendikten sonra içerik kaybolmaz. SEO yoluyla elde edilen sıralamalar, her saniye gerçekleşen (en az) 60.000 Google aramasının mutlak avantajından yararlanarak web sitenizi 7/24 geliştirir. SEO bir kez daha benzersizdir, çünkü kullanıcılara sizi ararken erişmesine olanak tanır.

SEO Tüm Pazarlama Hunisini Hedefler;

SEO tarafından yönlendirilen içerik pazarlaması, pazarlama dönüşüm hunisinin her aşamasını hedefleyen çeşitli içerik türlerini içerir. Dönüşüm hunisinin en üstünde veya ortasının ortasındaki bir blog gönderisi başlangıçta dönüşüm sağlamasa da, bunun gibi içerikler marka sadakati ve farkındalık oluşturur.

SEO Tüm Hedef Kitlenize Ulaşır;

SEO sadece tek bir hedef kitleye sahip kuruluşlar için değildir. Arama motoru optimizasyonu, belki de aynı hizmetle çeşitli kitleleri hedefleyen şirketler için eşit derecede etkilidir.

SEO, Kullanıcı Deneyimini Optimize Eder;

Kullanıcı deneyimi, SEO’nun kritik bir bileşeni ve önemli bir Google sıralama faktörüdür. Google yapay zekası olumlu veya olumsuz bir kullanıcı deneyimini nasıl yorumlayacağını öğrendi ve olumlu bir kullanıcı deneyimi, bir web sitesinin başarısı için çok önemli bir unsur haline geldi. Bir Google kullanıcısı, sorgusunun birkaç dakika içinde yanıtlanmasını bekler. Bir web sitesini tıklayan ve mobil uyumsuzluk veya pop-up’lar gibi kötü bir kullanıcı deneyimiyle karşılaşan bir ziyaretçi, büyük olasılıkla birkaç saniye içinde ayrılacaktır. Yüksek hemen çıkma oranları, Google’a web sayfasının kullanıcı için değerli olmadığını söyler ve genellikle daha düşük sıralamalara neden olur.

SEO’nun sizlere sunduğu avantajları sıraladıktan sonra gelelim Seo Analiz Google Sıralama Yarışması kapsamında yarışmayı kazanacak olanların elde edeceği ödüller ve avantajlara!

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması Ödülleri ve Avantajları

31 Mart 2022’de sona erecek olan Seo Analiz Google Sıralama Yarışması kapsamında;

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması ödülleri, Seçkin Talanöz ve yarışmaya sponsorluk eden Ayhan Karaman, Güzel Hosting ve Zohi tarafından verilecektir. Sponsor almaya devam eden yarışmada, sponsorlar arttıkça ödüllerin de artacağı bilinmektedir. Son katılım tarihi 1 Nisan 2022 yarışmanın ödülleri;

Birincilik Ödülü

Para ödülü 3.000 TL
(Sponsor Zohi) 6 adet (com-net-org) domain,
(Sponsor Güzel Hosting) 1 yıllık sınırsız Linux hosting,
3 yıllık WordPress Large Hosting,
1 Adet Ayhan Karaman imzalı SEO kitabı,
Özel şampiyonluk kupası ve birincilik madalyası ile ödüllendirilecektir.
İkincilik Ödülü

Para ödülü 1.000 TL
(Sponsor Zohi) 2 adet (com-net-org) domain,
(Sponsor Güzel Hosting) 1 yıllık sınırsız Linux hosting,
1 yıllık WordPress Large Hosting,
1 Adet Ayhan Karaman imzalı SEO kitabı,
İkincilik madalyası
Üçüncülük Ödülü

Para ödülü 500 TL
(Sponsor Zohi) 1 adet (com-net-org) domain,
(Sponsor Güzel Hosting) 1 yıllık sınırsız Linux hosting,
1 yıllık WordPress Large Hosting,
1 Adet Ayhan Karaman imzalı SEO kitabı,
Üçüncülük madalyası
Dördüncü ve Beşincilik Ödülü

Para ödülü 250 TL,
(Sponsor Güzel Hosting) 1 yıllık sınırsız Linux hosting,
1 Adet Ayhan Karaman imzalı SEO kitabı kazanacaktır.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanish